Konferencja Przebudzenia 22-23 marca 2024

Już w marcu zapraszamy na dwudniowe wydarzenie edukacyjne Konferencja Przebudzenia: Psychologia pozytywna w edukacji. Zaangażowanie, wigor, flow w teorii i praktyce, które odbędzie się w dniach 22-23 marca 2024 r. w Społecznej Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu (woj. dolnośląskie).

Będziemy zgłębiać tajniki zaangażowania w świetle psychologii i pedagogii pozytywnej. Wśród prowadzących wykłady i warsztaty pojawią się osoby zaangażowane w tworzenie nowoczesnej edukacji: prof. Magdalena Szpunar, prof. Krzysztof J. Szmidt, prof. Roman Leppert, Magdalena Bigaj, dr Malwina Puchalska, dr Anna Werner-Maliszewska, Agnieszka Zawadzka-Jabłonowska, dr Tomasz Juńczyk, dr Piotr Michoń.
Na uczestników czeka moc niespodzianek, aktywności, kreacji i dobrej zabawy, poetycko i z humorem. A do tego garść inspiracji oraz narzędzi uruchamiania zaangażowania w różnych kontekstach edukacyjnych.

Koszt uczestnictwa w wydarzeniu wynosi 290 zł brutto i obejmuje: wszystkie wykłady, warsztaty, spotkania i posiłki. Konferencja ma charakter inspiracyjno-szkoleniowy, w związku z tym jest możliwość ubiegania się o finansowanie całego kosztu usługi konferencyjnej, wraz z noclegiem, ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli (art. 70a. KN).

W czasie konferencji zaplanowane zostały trzy równoległe warsztaty każdego dnia. Każdy uczestnik może wybrać tylko jeden warsztat każdego dnia. Wyboru warsztatów uczestnicy dokonują po zakupie biletu na konferencję (szczegóły poniżej). Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy: Anna Przybyło – Dyrektorka Społecznej Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu oraz dr Anna Hildebrandt-Mrozek – Happiness at School


Program Konferencji

Psychologia pozytywna w edukacji. Zaangażowanie, wigor, flow w teorii i praktyce.
miejsce: Społeczna Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Miliczu – ul. Jarosława Dąbrowskiego 3

Dzień 1, piątek 22 marca 2024 r.

10.00 – 10.15 Powitanie gości – Anna Przybyło, Społeczna Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Miliczu, dr Anna Hildebrandt-Mrozek, Happiness at School

10:15-12:15 wykłady przebudzające:

 • „Edukacja, która zniewala; edukacja, która wyzwala” – prof. dr hab. Roman Leppert, Uniwersytet
  w Bydgoszczy
 • „Zaangażowanie, wigor, flow, a twórcza pomysłowość w życiu i pracy.” – prof. dr hab. Krzysztof J. Szmidt, Uniwersytet Łódzki

12:15-14:00 przerwa na lunch

14:00-16:00 warsztaty równoległe (do wyboru jeden warsztat):

 • SZCZĘŚCIE – „Po co nam szczęście?” – dr hab., prof. UEP Piotr Michoń, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ZAANGAŻOWANIE – „Job-crafting – jak wzmacniać swoje zaangażowanie i poczucie sensu pracy w roli nauczyciela/lki?” – dr Malwina Puchalska-Kamińska, SWPS
 • KREATYWNOŚĆ – „Kreatywność na 33 sposoby. Odkryj swój twórczy potencjał.” – prof. dr hab. Krzysztof J. Szmidt, Uniwersytet Łódzki

16:00-17:00 – kawa i zwiedzanie Muzeum Bombki

17:00-18:30 „Mieszkają we mnie słowa.” – wieczór poetycki prof. Magdaleny Szpunar

19.00 kolacja

Dzień 2, sobota 23 marca 2024

9.00-11.00 „Poezjo-terapeutyczne rozmowy w Dolinie Baryczy” – spacer leśny z prof. Magdaleną Szpunar, Uniwersytet Śląski

11.00 – 13.00 wykład przebudzający:

 • „Od Kapitału Psychologicznego do flow – wskazówki dla edukatorów oparte na dowodach naukowych.” – dr Anna Werner-Maliszewska, Agnieszka Zawadzka-Jabłonowska, Polskie Towarzystwo Psychologii Pozytywnej

13:00-14:00 przerwa na lunch

14:00-16:00 warsztaty równoległe (do wyboru jeden warsztat):

 • ŚWIADOMOŚĆ – „Jak sobie opowiem, tak zrobię, czyli budowanie świadomości własnych zasobów.” – dr Tomasz Juńczyk, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • INTERNET – „Cyberpsychologia pozytywna – czyli dlaczego nie zachęcimy do higieny cyfrowej strasząc internetem?” – Magdalena Bigaj, Instytut Cyfrowego Obywatelstwa
 • MOTYWACJA – „Jak wspierające przekonania względem siebie i swoich dzieci wpływają na motywację i zaangażowanie?” – dr Anna Hildebrandt-Mrozek, Happiness at School, Anna Przybyło, Społeczna Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Miliczu

16.30-17.00 – podsumowanie i zakończenie konferencji


Bilety na konferencję dostępne są w Sklepie Dolina Baryczy. Po zakupie i opłaceniu biletu uczestnik w ciągu 48 godzin otrzyma na podany w zamówieniu adres mailowy formularz zapisu na warsztaty organizowane w czasie konferencji. Każdy uczestnik może wybrać tylko jeden warsztat każdego dnia. Przy wypełnianiu formularza zapisu niezbędne jest podanie numeru zakupionego biletu. W przypadku braku miejsc na wskazany w formularzu warsztat, organizator skontaktuje się z uczestnikiem mailowo i poinformuje o dostępnych miejscach na pozostałe warsztaty.

Jeśli uczestnik nie wypełni formularza zapisu na warsztaty, zostaną one przypisane losowo do danego uczestnika bez możliwości zmiany. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona i decyduje kolejność zakupionych biletów na konferencję.

Zakup biletów na konferencję odbywa się przez sklep internetowy www.sklep.barycz.pl. Zakupione i opłacone bilety nie podlegają zwrotowi. Operatorem biletów na konferencję jest podmiot KOM T.Defratyka Spółka Jawna. Zakup biletów jest jednoznaczny z akceptacją Regulaminu Konferencji (dostępny TUTAJ).


Konferencja odbędzie się w Społecznej Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren na terenie Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu (ul. Jarosława Dąbrowskiego 3, 56-300 Milicz), który jest położony w malowniczej Dolinie Baryczy. Cena biletu na konferencję nie zawiera noclegu dla uczestników. Poniżej umieszczamy listę rekomendowanych przez nas miejsc noclegowych, w których uczestnicy konferencji na hasło KONFERENCJA KOM MILICZ mogą dokonać szybkiej rezerwacji:

 • Hotel Kaskada
  Ul. Krotoszyńska 5, Wszewilki, 56-300 Milicz
  Tel. 881 747 707
  e-mail: recepcja@hotel-kaskada.pl
  https://hotel-kaskada.pl/hotel/
 • Hotel Borowik
  Ul. Poprzeczna 13; 56- 300 Milicz
  Tel. 577 229 777
  e-mail: recepcja@hotelborowik.pl
  www.hotelborowik.pl
 • Ceglany Dom
  Koruszka 13; 56-300 Milicz
  Tel. 697 987 326
  e-mail: admoczulska@wp.pl
  www.ceglanydom.pl / FB Turystyka Wiejska Ceglany Dom
 • Ośrodek Rekreacyjny „Sosenka”
  Trzebicko Dolne ul. Średzina 7; 56-300 Milicz
  Tel. 605 418 294
  e-mail: biuro@sosenka.com.pl
  www.sosenka.com.pl
 • Ostoja Uroczysko
  Wąbnice 14B
  56-320 Krośnice
  Tel. 695 226 670
  e-mail: ostojauroczysko@o2.pl
  www.ostojauroczysko.pl
 • Hotel Naturum
  Ruda Sułowska 20; 56 – 300 Milicz
  Tel. 534 964 120
  e- mail: rezerwacje@stawymilickie.pl
  www.stawymilickie.pl

Więcej miejsc noclegowych w Dolinie Baryczy można znaleźć na portalu: Dolina Baryczy Poleca – www.dbpoleca.barycz.pl / usługi / noclegi. Przed rezerwacją noclegów zalecamy sprawdzić odległości miejsc noclegowych od miejsca, w którym organizowana jest konferencja. Na terenie Milicza nie funkcjonuje komunikacja miejska.

Więcej informacji na temat konferencji można uzyskać pod adresem szkola@kom.edu.pl i numerem telefonu 661 336 999.