O budynku

BAZA NASZEJ SZKOŁY

Nowoczesny budynek, w którym znajduje się siedziba Społecznej Szkoły Podstawowej im Astrid Lindgren w Miliczu, złożony jest z dwóch skrzydeł, ułożonych w kształt litery T.

Na parterze króluje edukacja wczesnoszkolna – w salach Wiosennej, Letniej, Jesiennej, Zimowej uczą się nasi najmłodsi uczniowie.

Na parterze znajduje się też przestronna Mediateka – miejsce zabaw, warsztatów, wspólnego odrabiania lekcji i czytania lektur, duża, nowoczesna sala gimnastyczna, wygodna sala fitness, kolorowa Kantyna do wspólnych posiłków.

Na piętrze znajdują się sale przedmiotowe, w których uczą się uczniowie klas 4-8. Znajdują się tu m.in wielostanowiskowa sala informatyczna, przestronna sala projektowa i wygodna sala plastyczna, sale językowe, humanistyczne i matematyczne.

Z tarasu widokowego rozciąga się widok na całą salę gimnastyczną.

W naszej szkole pracujemy obecnie w 20 przestronnych, jasnych salach wyposażonych dostosowane do wzrostu uczniów stoliki i krzesła.

Podczas zajęć nauczyciele i uczniowie, stosując aktywne metody pracy, mają do dyspozycji:

  • komputery z dostępem do bezprzewodowego Internetu,
  • rzutniki multimedialne pozwalające na prezentacje i projekcje prac uczniowskich oraz korzystanie z programów komputerowych, które w atrakcyjny i ciekawy sposób pozwalają nauczycielom przekazy wać wiedzę,
  • plansze edukacyjne,
  • komplety map geograficznych, historycznych,
  • gry dydaktyczne.

Szkoła jest w pełni dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, na każdym piętrze znajdują się przestronne toalety dla niepełnosprawnych, a z piętra na piętro przewozi dzieci nowoczesna, przeszklona winda.

Szkoła jest w pełni bezpieczna dla jej uczniów – znajduje się na dużej posesji otoczonej ogrodzeniem, na której znajduje się duża przestrzeń do twórczej zabawy, a wejścia do szkoły są dozorowane. Na terenie szkoły znajduje się również wygodny parking oraz strefa Kiss&Go.
LOKALIZACJA
NASZEJ SZKOŁY
Sprawdź na mapie