Działamy, pracujemy, inspirujemy.

Drodzy Państwo,

Minął pierwszy tydzień naszej pracy zdalnej – w warunkach i okolicznościach, które trudno było sobie wcześniej wyobrazić. Sytuacja dla każdego z nas jest nowa i zaskakująca. Zarówno Państwo jako rodzice i my – nauczyciele mierzymy się z trudnościami tego czasu. Staramy się przygotować dla Państwa dzieci atrakcyjną formę zajęć, która stanowi zarówno realizację podstawy programowej, jak i pozwala wykorzystać nowe technologie informatyczne.

Proszę pamiętać, że każdego dnia – w razie potrzeby – służymy pomocą, o czym zresztą zapewniają Państwa wychowawcy w codziennych informacjach. Jeżeli mają Państwo jeszcze problemy z loginami lub hasłami do dziennika elektronicznego Librus i do platformy Edu Nect, jesteśmy do dyspozycji – służymy na bieżąco radą i pomocą. Większość głosów, która trafia do nas od Państwa jest taka, że zadania są czytelne, komunikacja między rodzicami a nauczycielami dobrze zorganizowana, a filmy i materiały dodatkowe uatrakcyjniają dzieciom naukę, ale słyszymy też takie głosy, że niektórzy z Państwa mieli lub mają pewne trudności. Staramy się je na bieżąco rozwiązywać.

Proponujemy dzieciom trzy bloki przedmiotowe każdego dnia, przesyłamy je o stałej porze, uczymy się nowych narzędzi, obserwujemy, które działają, z których trzeba zrezygnować, co usprawnić, co sprawia trudność. Wprowadzamy ulepszenia – po to, żeby zarówno naszym Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom – pracowało się w tych warunkach jak najlepiej. Nie chcemy, by byli Państwo zasypywani wiadomościami o różnych porach, bez wiedzy, ilu się spodziewać na dany dzień, bez koordynacji wychowawcy – tak wiemy, że o takich sytuacjach słychać w mediach. My natomiast od początku staramy się działać zgodnie z ustalonym, przewidywalnym i czytelnym dla Państwa harmonogramem. Zachęcamy Was w tym czasie do czerpania inspiracji z filmików przygotowywanych przez nauczycieli – możecie je znaleźć na naszym kanale YouTube klikając TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się z poradnikiem dla szkół „Kształcenie na odległość” wydanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, gdzie znajdziecie wskazówki oraz inspiracje dotyczące kształcenia swoich dzieci w obecnie panującej sytuacji. Poradnik znajdziecie TUTAJ.

Drodzy Państwo, proszę pamiętać, że w tym czasie zdrowie naszych Uczniów, a Państwa dzieci jest najważniejsze.

Wartością dodaną będzie to, że szybciej nauczymy się nowych rozwiązań. Chcemy podtrzymywać bieżący kontakt z naszymi Uczniami, by nie wypadli oni z rytmu pracy i nauki szkolnej. Potrzebujemy – szczególnie na początku – Państwa wsparcia, podpowiedzi, by nasi Uczniowie, a Państwa dzieci stawały się w tej pracy coraz bardziej samodzielne.

Dziękuję Państwu za ten czas współpracy i za zaangażowanie!

Pozdrawiam i życzę zdrowia!

Anna Przybyło
Dyrektor Szkoły