XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Uczniowie szkoły po raz kolejny brali udział w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest – jak co roku – propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.


W tym dniu uczniowie byli ubrani w przygotowane przez siebie koszulki z tabliczką mnożenia. Klasy 1a i 2a rozwiązywały matematyczne łamigłówki i kolorowanki. Trzecioklasiści robili stacje zadaniowe ze znajomości działań matematycznych, w tym szczególnie mnożenia, a wybrani uczniowie z klas IV-VIII na przerwach jako tzw. Patrole Egzaminacyjne sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia u kolegów i koleżanek oraz pracowników szkoły. Wśród przepytanych około 100 osób 54 dostało Certyfikat Eksperta tabliczki mnożenia. Wśród wyłonionych Ekspertów przeprowadzony został konkurs na Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym został Mikołaj Maniów z VIIa – to on najszybciej i bezbłędnie rozwiązał przykłady z mnożenia w zakresie 500.


Nowością w tym roku było wyjście z akcją do mieszkańców Milicza. Uczniowie klasy VIIB wybrali się z nauczycielką matematyki, a tym samym swoją wychowawczynią, na wycieczkę rowerową po okolicach Milicza. Podczas drogi przepytywali chętnych mieszkańców ze znajomości mnożenia i wręczali im certyfikaty.