Warsztaty Artystyczne dla Dorosłych

Wypełnia cię twórcza energia, potrzeba ekspresji i doświadczania?

ZAPRASZAMY CIĘ NA CYKL PIĘCIU WARSZTATÓW TEATRALNYCH z Igą Załęczną
dla dorosłej społeczności szkolnej – nauczycieli, rodziców, dziadków i sympatyków naszej szkoły na warsztaty artystyczne!

W tych trudnych, emocjonalnie wymagających czasach chcemy zaproponować przestrzeń dla czułego przyglądania się, zaopiekowania i twórczego rozwoju Nas Dorosłych. To zaproszenie do skierowania uwagi na wewnętrzne bogactwo, wrażliwość i piękno, które każdy z Nas nosi w sobie, a które w pogoni codzienności często jest zagłuszane, skrywane pod naporem spraw „ważniejszych”. Naszym celem jest powołanie przestrzeni do rozwijania umiejętności bezpiecznej komunikacji, wspólnotowego działania w modelu kultury relacji i dialogu. Używając technik teatralnych, dramy, pedagogiki kreatywności, elementów terapii tańcem i ruchem będziemy rozpoznawać i rozwijać swoje potrzeby artystyczne i osobiste, wzmacniać poczucie podmiotowości i sprawczości.
Pragniemy powołać stałą grupę uczestników, zaangażowanych w odkrywanie swoich twórczych potencjałów, ale też w badanie i odkrywanie wartości wspólnotowego doświadczania współdziałania i współtworzenia.

RAZEM BĘDZIEMY TWÓRZYĆ I ODKRYWAĆ MOC ŚWIATA WYOBRAŹNI!

ZAPISY: zaleczna@gmail.com tel.: 698 178 639

PROWADZĄCA Iga Załęczna – animatorka, choreografka, pedagożka, miliczanka.
Prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób pracujących w obszarze edukacji artystycznej. Zajmuje się kształceniem młodzieży i dorosłych, przygotowując do pracy w przestrzeni animacji i sztuki. Stale związana z Fabryką Sztuki w Łodzi i Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu. Współpracuje z Akademią Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, gdzie naucza przedmiotu reżyseria ruchu. Od 2021 roku reżyserka i trenerka warsztatów teatralnych w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym i w Społecznej Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu.

Członkini i założycielka teatru Chorea, gdzie realizuje projekty teatralne (m.in.: Koguty, Borsuki i inne Kozły, Córka swojej matki, Szczeźli) oraz edukacyjno – artystyczne (m.in.: Teatr Forum jako metoda pracy). W latach 2006-2018 pracowała z P. Passinim i współtworzyła zespół teatru Nettheatre (praca aktorska, choreograficzna), gdzie zrealizowała: Turandot, Ala ma sen, Kukła. Księga blasku, Wszystkie rodzaje śmierci. W latach 2011-2022 r. pracowała w Policealnym Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu, prowadząc stały kurs zajęć z reżyserii, dramy, technik teatralnych i ekspresji scenicznej.

Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w latach 2010, 2011, 2017 (Teatr Forum – roczny cykl warsztatów spektakli), 2020 (Akademia Praktyk Działań Twórczych). W 2016 r. zrealizowała program stypendialny z ramach Programu Erasmus Plus, który zwyciężył w konkursie FRSE EDU inspiracje 2017 – najlepszy projekt edukacyjny.

W 2015 r. ukończyła kurs Teatru Forum. W 2019 r zdobyła kwalifikacje trenerskie w zakresie dramy. W latach 2018-2021realizowała autorski program edukacji artystycznej dorosłych Szkoła Pedagogów Kreatywności, Fabryka Sztuki w Łodzi.

W 2022 r. otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Wrocławia. Od 10 lat prowadzi warsztaty rozwojowe, edukacyjne, teatralne. Łączy narzędzia artystyczne i techniki sztuk performatywnych (choreoterapia, taniec, praca z ciałem indywidualna i grupowa, drama, Teatr Forum ) z technikami terapeutycznymi (psychoterapia tańcem i ruchem) pracując w zgodzie z dynamiką procesu grupowego.

Obecnie w trakcie szkolenia Psychoterapia tańcem i ruchem.