Wnętrza szkoły nagrodzone w DOFA 2018!

Miło nam poinformować, że projekt wnętrz naszej szkoły dostał I nagrodę w konkursie Wnętrze&Design w ramach dolnośląskiego festiwalu DOFA2018!

Nagroda, przyznana pracowni architektonicznej PORT z Wrocławia, ma dla nas ogromne znaczenie i jest ukoronowaniem wspólnych, wielomiesięcznych działań wielu utalentowanych osób, którym na sercu leżała dobra i przemyślana edukacja dzieci i młodzieży.

Projekt wnętrz przygotowała pracownia PORT z Wrocławia. Ich prace wspierane były przez uczniów naszej szkoły, którzy podczas warsztatów opowiadały i rysowały swoje marzenia odnośnie szkoły i tego, jak według nich powinna wyglądać szkoła marzeń. Te rysunki stanowiły inspirację dla dalszych prac nad projektem wnętrz.

Wnętrza szkoły zaprojektowane przez pracownię architektoniczną PORT wyposażone zostały w meble autorstwa polskich projektantów, m.in.  Tomasza Rygalika, Oskara Zięty, Marty Krupińskiej czy Piotra Kuchcińskiego, stanowiące niezbędne elementy promujące dobre wzornictwo, design i estetykę. W tę część projektu, podkreślającą aspekty edukacyjne i wzornicze, mocno zaangażowana była Katarzyna Świętek, kuratorka wzornictwa użytkowego i designu, na co dzień Dyrektor Marki firmy Deftrans.

Wiele elementów wyposażenia wnętrz wykonała firma Deftrans, według autorskich projektów Działu Rozwoju Produktu firmy Deftrans. Podziwiać można m.in. meble do łazienek, klas lekcyjnych, czy gabinetu dyrektora, pedagoga oraz pokoju nauczycielskiego, które są nie tyko niezwykle estetyczne ale przede wszystkim funkcjonalne.

Wspaniały edukacyjny efekt wprowadza do wnętrz komunikacja wizualna, zaprojektowana przez wrocławiankę Martynę Ząbecką. Z jej projektów dzieci już na korytarzu uczą się o krojach pism, w toaletach o palecie barw Pantone czy najwyższych budynkach świata, w Mediatece o Modulorze.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przyznania tej wspaniałej i jakże niespodziewanej nagrody!

Więcej o projekcie naszej szkoły i koncepcji pracowni PORT znajduje się na: