Projekt „Drzewo Franciszka”

Od ubiegłego roku do czerwca br. 9 osób z klasy Va uczestniczyło w projekcie „Drzewo Franciszka”, organizowanym przez Fundację Zakłady Kórnickie. „Program Drzewo Franciszka to wielomodułowy program edukacji ekologicznej, podnoszenia świadomości ekologicznej i kształtowania wrażliwości dla życia na Ziemi, dla których inspiracją są idee zawarte w encyklice Laudato si’.”

Lena Cudzich, Jakub Pietrzak, Klara Płuska, Maciej Mazurkiewicz, Maria Kulas, Nina Defratyka, Marcel Wieczorek, Amelia Sip i Gabriela Wójcik ze swą wychowawczynią Lidią Szulc spotykali się co tydzień – głównie zdalnie, ale ostatnio kilka razy „na żywo” – aby rozmawiać o drzewach, uczyć się o nich, prezentować zdjęcia i ciekawostki. Zapraszamy do świata drzew – niby znanego, tak fascynującego i dającego wytchnienie…

Prezentacja Jak rośnie Milicz i okolice

Prezentacja Tajemniczy ogród w Miliczu