Piszą o naszej szkole!

Minął już rok od otwarcia nowego budynku naszej szkoły, a jej wnętrza i funkcjonalność wciąż zachwycają, i to nie tylko naszych uczniów i ich rodziców!

Szkoła o nowej siedzibie myślała od początku swego istnienia, gdyż pomieszczenia, udostępnione przez milicki Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, szybko stały się  niewystarczające ze względu na liczbę roczników i dzieci uczęszczających do szkoły. Dla potrzeb nowego obiektu szkoły postanowiono zaadoptować budynek dawnej fabryki bombek.

W jej wnętrzach zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań, a wyposażenie stanowią projekty najlepszych polskich projektantów mebli. Nie brakuje edukacyjnych elementów – we wszystkich toaletach zastosowano ciekawe grafiki, dzięki którym uczniowie podczas mycia rąk mogą poszerzyć wiedzę na temat ekologii, architektury czy kolorów, na korytarzach zawisły plakaty przedstawiające sylwetki projektantów, których meble znajdują się w przestrzeni szkoły, a ogromna mapa świata w holu prezentuje inspiracje, które przyświecały nam przy projektowaniu wnętrz.

W ten sposób powstała szkole wyjątkowa szkoła podstawowa, o przyjaznym i estetycznym wnętrzu, które spełnia nie tylko rolę edukacyjną, ale również społeczną i rozrywkową. Szkoła, o której piszą

Starą fabrykę w Miliczu przerobili na podstawówkę. Nie chodzilibyśmy na wagary

noizz

 

Podstawówka przyszłości. Szkoła Podstawowa imienia Astrid Lindgren wprost powala swoją doskonałością.

F5

 

Więcej o artykułach o naszej szkole znajdą Państwo na: