Pamięć EXPO 2023

Są takie wieczory, kiedy wspomnienia, kiedy PAMIĘĆ staje się wręcz namacalna, kiedy można jej dotykać, smakować, kiedy można ją zobaczyć. To właśnie wieczór, w którym pożegnaliśmy naszych absolwentów – letni, czerwcowy, pełen wspomnień. Wieczór, kiedy spotkaliśmy się na efemerycznej wystawie EXPO, by wspólnie odkrywać i próbować rozpoznawać to nieodgadnione, fascynujące zjawisko, jakim jest PAMIĘĆ człowieka. W atmosferze pasjonującego eksperymentu z nostalgią przyglądaliśmy się uczniom, których poznaliśmy 8 lat temu jako urocze 6- i 7 – letnie dzieci. Wygrzebaliśmy z pamięci mnóstwo wspomnień, sytuacji, obrazów. W plątaninie myśli wracały ulotne chwile.

Drodzy Absolwenci rocznika 2015-2023!
Kończycie szkołę w roku Wisławy Szymborskiej, w którym noblistka obchodziłaby swoje 100 urodziny, dlatego mając w pamięci poprzedni rok, kiedy absolwenci otrzymali „Empuzjon” Olgi Tokarczuk, dzisiejszy wieczór oraz 8 wspólnych lat przeżytych w tej szkole chcemy Wam podarować wspomnienia o wymownym tytule „Pamiątkowe rupiecie” z imienną dedykacją autorek Anny Bikont i Joanny Szczęsnej. Jednocześnie chcemy życzyć Wam – posługując się słowami z przemowy noblowskiej poetki – byście pamiętali, że „wszelka wiedza, która nie wyłania z siebie nowych pytań, staje się w szybkim czasie martwa, traci temperaturę sprzyjającą życiu. W najskrajniejszych przypadkach, o czym dobrze wiadomo z historii dawnej i współczesnej, potrafi być nawet śmiertelnie groźna dla społeczeństw”.


Zdjęcia z zakończenia ósmoklasistów można zobaczyć klikając na zdjęcie poniżej.
Fot.: Alicja Dębek Fotografia (alicjadebek.pl)