Nasza generacja wymyśla świat na nowo

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły i KOM! Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać wspólnie w nowym roku szkolnym 2022/2023.

70 dni temu, dokładnie 22 czerwca, spotkaliśmy się z ówczesnymi uczniami klas ósmych, by podsumować czas nauki w szkole podstawowej. Powiedzieliśmy sobie wówczas, że każdy koniec jest początkiem nowego. Dziś rozpoczyna się „nowe” – nowy rok szkolny, nowe możliwości, nowe przyjaźnie, a my w tym roku postawiliśmy przed sobą wyzwanie, by wspólnie z Wami wymyślać świat na nowo. To moment, by przywitać naszych NOWYCH uczniów – witamy pierwszoklasistów i uczniów, którzy dołączają do naszej społeczności szkolnej.

W tym roku chcemy pochylić się nad tym, by przyjrzeć się uważnie otaczającej nas rzeczywistości i ją zmieniać, wymyślać na nowo. Będziemy tworzyć i odnosić się do odpowiedzialności człowieka za przyszłość naszej planety, będziemy dbać o to, by dobrze się czuć w grupie w naszej szkolnej społeczności. Będziemy poszukiwać równowagi między światem wirtualnym a realnym, a zdobytą wiedzę weryfikować w praktyce i stawiać czoła wyzwaniom współczesnego świata. Będziemy dbać o wzajemny dobrostan i odkrywać potencjał swój i innych.

Świat potrzebuje ludzi takich jak Wy – wrażliwych, mądrych i kreatywnych. Przed nami nowy 2022-23 rok szkolny. Bądźcie niezwyciężeni!

Anna Przybyło
Dyrektorka Szkoły