Komunikat ws. zawieszenia zajęć dydaktycznych

Szanowni Państwo,

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej, ze względu na sytuację epidemiologiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów od dnia 12 do 25 marca zostają zawieszone zajęcia dydaktyczne oraz wydarzenia organizowane w Społecznej Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu. W dniu 12 i 13 marca – zgodnie z zaleceniami MEN – pracownicy szkoły będą pełnić dyżury opiekuńczo – wychowawcze. Decyzja MEN nie zmienia – póki co – kalendarza roku szkolnego, co oznacza, że zajęcia szkolne nie będą odrabiane w czasie wakacji.

Nie jest to, drodzy Państwo, sytuacja analogiczna do tej w czasie strajku nauczycieli, kiedy – jak Państwo zapewne pamiętają – jako jedna z nielicznych szkół realizowaliśmy w pełni zadania edukacyjne. W czasie aktualnego zagrożenia epidemiologicznego, kiedy potrzebna jest wspólna odpowiedzialność całego społeczeństwa, zawieszamy zajęcia edukacyjne, natomiast nauczyciele będą w dzienniku elektronicznym Librus zamieszczać zadania, propozycje lektur, tekstów do przeczytania, ciekawych webinarów, filmów edukacyjnych do obejrzenia na kanałach popularnonaukowych itp.

Jednocześnie chcemy Państwa zapewnić, że nasza szkoła na co dzień spełnia wszystkie normy oraz zalecenia sanitarne, a tym bardziej w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Na bieżąco dostępne i uzupełniane są: mydło antybakteryjne, ręczniki papierowe, środki dezynfekcyjne, a przy każdej umywalce znajduje się instrukcja dotycząca mycia rąk. W strefie rodzica, dzienniku elektronicznym Librus oraz na stronie internetowej szkoły znajdują się najważniejsze informacje na temat koronawirusa.

Zwracamy się z apelem, aby i Państwo na co dzień podejmowali odpowiedzialne działania, ograniczające ryzyko zakażenia, chronili siebie i swoje dzieci, a tym samym całą społeczność szkolną i lokalną.

Kolejne komunikaty dotyczące działania szkoły będziemy podawać poprzez stronę internetową szkoły, dziennik elektroniczny Librus oraz media społecznościowe. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z sekretariatem szkoły tel. 661 336 999 email: szkola@kom.edu.pl lub dyrektorem szkoły Anną Przybyło tel. 512 205 295 email: anna.przybylo@kom.edu.pl.

 

Anna Przybyło

Dyrektor SSP im. Astrid Lindgren