Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Nasza szkoła dołączyła do projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa! ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

W ramach projektu dane z istniejącej instalacji miernika jakości powietrza zostają zbierane
i prezentowane na stronie projektu https://esa.nask.pl/. Po oznaczeniu szkoły gwiazdką zobaczysz naszą szkołę na górze listy placówek biorących udział w projekcie i dzięki temu będziesz mógł zawsze sprawdzić jakość powietrza w okolicach szkoły!

Udział w projekcie będzie się wiązał z różnorodnymi działaniami skierowanymi do nauczycieli, uczniów i rodziców. Zaangażowani w projekt nauczyciele zostaną przeszkoleni, a następnie przeprowadzą  zajęcia dotyczące smogu i działań na rzecz czystego powietrza. Mogą do tego celu wykorzystywać platformę e-learningową eduESA dostępną pod adresem https://eduesa.nask.pl/, dzięki której mają możliwość udostępniania e-lekcji uczniom.

Będziemy Was na bieżąco informowali o kolejnych krokach podjętych w ramach tego projektu. Zachęcamy też do regularnego odwiedzania strony https://esa.nask.pl/.

Nasza wiedza na temat ochrony czystości powietrza na pewno wzrośnie i przełoży się na aktywne działania w tym obszarze!