Dzieci z Bullerbyn – spotkanie z Edytą Jungowską

Czy wiecie, że książka „Dzieci z Bullerbyn” kończy 75 lat? Jest to świetna okazja dla naszej szkolnej społeczności, aby ponownie przyjrzeć się twórczości naszej patronki. Wspólnie z Edytą Jungowską przeniesiemy się do świata bohaterów z książek Astrid Lindgren i stawimy czoła literackim zagadkom.

2 grudnia uczniowie klas I-V spotkają się z aktorką teatralną i telewizyjną Edytą Jungowską. Będzie to okazja do wspólnej zabawy z ulubionymi bohaterami książek Astrid Lindgren i przypomnienia sobie jej twórczości. Spotkanie odbędzie się w sali wielofunkcyjnej KOM o godz. 10:00 dla zaproszonych szkół z naszej okolicy i o godz. 12:30 dla naszych uczniów. Po spotkaniach będzie czas na zakup audiobooków, autografy, zdjęcia i chwilę rozmowy.

Aktorka Edyta Jungowska zafascynowana twórczością Astrid Lindgren postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania pod patronatem swojego wydawnictwa Jung-Off-Ska. I tak powstały serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Emila ze Smalandii i innych. Już pierwszy audiobook – Pippi Pończoszanka – została Bestsellerem Empiku 2010 w kategorii audiobook, a Dzieci z Bullerbyn były nominowane do tej nagrody. W 2011 roku Dzieci z Bullerbyn zostały Bestsellerem Empiku oraz otrzymały tytuł „Superprodukt” nadawany przez czasopismo „Mam dziecko”. Do tej pory na rynku ukazało się już 18 tytułów Astrid Lindgren.